CAUSSADE ŁĄCZY SIĘ Z EURALIS

Dnia 1 września 2020 roku firmy Euralis Semences i Caussade Semences połączyły się, tworząc Lidea, międzynarodową firmę hodowlano-nasienną.

Dzięki temu połączeniu, Lidea ma możliwość rozwijać się dynamicznie na arenie międzynarodowej, zachowując jednocześnie swoją tożsamość i korzenie w południowo-zachodniej Francji.

LIDEA tworzy innowacyjne i dopasowane do potrzeb gospodarstwa, zrównoważone rozwiązania odmianowe wielu gatunków roślin, które tworzą wartość dodaną dla producentów przez cały rok.

LIDEA oferuje szeroką gamę odmian kukurydzy, słonecznika, zbóż, rzepaku, soi, sorgo, roślin bobowatych, pastewnych i mieszanek międzyplonowych w 48 krajach na całym świecie.

LIDEA staje się kluczowym graczem na rynku europejskim. Połączenie firm Caussade Semences & Euralis Semences sprawia, że LIDEA wchodzi do TOP10 największych firm nasiennych na świecie i TOP6 największych firm nasiennych w Europie z ogromnymi zasobami ludzkimi, technologicznymi i wiedzą :
Ponad 2000 pracowników.
8 zakładów produkcyjnych.
17 stacji badawczych w całej Europie.
47 000 hektarów produkcji w 8 krajach.
Ponad 30 milionów euro rocznie przeznaczane na inwestycje przemysłowe i badawczo-rozwojowe.
Obrót 350 milionów euro.

Jedna firma, dwie marki

Po połączeniu firma hodowlano-produkcujna LIDEA stworzyła dwie marki handlowe:

LIDEA logo

Marka handlowa Lidea – ukierunkowana na rolników, oferująca wielogatunkowe rozwiązania, które promowane są u rolników za pośrednictwem naszych partnerów dystrybucyjnych. Oferta odmianowa jest skierowana do dystrybucji “wyłącznościowej”.

Marka handlowa Caussade Semences Pro to model biznesowy oparty na współpracy z lokalnymi dystrybutorami, oferującymi odmiany z tzw. palety odmian “open”, czyli ogólnodostępnych. Caussade Semences Pro będzie posiadało w swojej ofercie wysokowydajne nasiona kukurydzy i rzepaku, które spełnią indywidualne potrzeby naszych partnerów handlowych.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi:

1. Jan Borczykowski

tel.:+48 690 006 642

2. Kamil Tyszka

tel.:+48 669 333 050

3. Jadwiga Aleksandrowicz

tel.:+48 602 414 500

4. Tomasz Kluziak

tel.:+48 885 999 020

PORADY CAUSSADE SEMENCES PRO POLSKA